۴ بهمن ۱۳۶۱ – صحیفه امام خمینی (ره)

۴ بهمن ۱۳۶۱   صحیفه امام خمینی (ره)

۴ بهمن ۱۳۶۱ – صحیفه امام خمینی (ره)

۴ بهمن ۱۳۶۱

خطر بزرگ این است که یک وقت ملت از حکومت برگردد. ملت را دیگران نمی‌توانند برگردانند. امریکا هرچه‌ به حکومت ما فحش بدهد و به مجلس ما فحش بدهد یا به افراد فحش بدهد، پیش مردم، اینها معتبرتر می‌شوند.
و از آن طرف دیگران، منحرفین هرچه شما را بدگویی کنند برایتان بهتر است.

مصیبت آن وقت بود که از شما تعریف کنند. اگر چهار مرتبه امریکا تعریف کنند از یک کسی، مردم می‌فهمند این عیبی دارد که اینها تعریف می‌کنند از او، لکن خدا خواسته است که اینها نفهمند.

اگر چند مرتبه مردم ببینند که در مجلس، آنهایی که فرستادند در مجلس و همه را به دیانت می‌شناسند، اینها رأیهایی می‌دهند که فقهای شورای نگهبان برای خاطر مخالفتش با اسلام رد می‌کند، خوب، درشان شبهه پیدا می‌شود.

شما خودتان را از تمام مکاتب دنیا تبرئه کنید و نصب العین شما اسلام و قرآن و احادیث اسلامی باشد؛ منتها چه احکام اولیه، چه گاهی احکام ثانویه. اگر این طور بشود، شورای نگهبان رد نمی‌کند دیگر.

این خوف برای دولت هم هست. و همین‌طور قضاتی که در اطراف هستند، اگر خدای نخواسته، طریقشان را یک نحوی قرار بدهند که مردم کم کم شک در اینها بکنند، آن روز است که برای ما مصیبت پیش می‌آید؛ آن روز است که نه جنگ می‌تواند پیروز بشود و نه مجلس می‌تواند موفق باشد و نه دولت؛ آن روز است که باید فاتحه را بخوانیم.

جلد ۱۷ – صفحه ۲۵۱
http://farsi.rouhollah.ir/library/sahifeh?volume=17&tid=92

بازنشر از پروفایل +امروز در صحیفه۴ بهمن ۱۳۶۱   صحیفه امام خمینی (ره)

مطالب مرتبط :

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دو + 5 =