یکی از خصوصیات استکبار،فریبگری و رفتار منافقانه است

یکی از خصوصیات استکبار،فریبگری و رفتار منافقانه است

یکی از خصوصیات استکبار،فریبگری و رفتار منافقانه است

#مرور_دیدار فرماندهان بسیج سراسر کشور/۷

یکى از خصوصیّات استکبار،  فریبگرى و رفتار منافقانه است. این نظام استکبار که قصد سلطه‌ى بر ملّتها را دارد، از این شیوه به‌طور متعارف و معمول در همه‌ى زندگى‌اش استفاده میکند: شیوه‌ى توجیه جنایت و پوشاندن لباس خدمت به جنایت.
همین حمله‌ى به ژاپن، یعنى دو بمبى که در هیروشیما و ناکازاکى منفجر شد، آمریکایى‌ها عذرخواهى میکنند: اگر ما آمریکایى‌ها این بمبها را نمى‌انداختیم، جنگ ادامه پیدا میکرد؛ حالا اگر دویست هزار کشته شدند، آن‌وقت دومیلیون کشته میشدند؛ بنابراین ما خدمت کردیم که این بمبها را انداختیم! ببینید این حرفى است که آمریکایى‌ها در تبلیغات رسمى میگویند.
این بمبها در تابستان ۱۹۴۵ میلادى بر روى این دو شهر افتاد و منفجر شد و این جنایت اتّفاق افتاد؛ در حالى که چهار ماه قبل از آن – یعنى در اوّل بهار ۱۹۴۵ – هیتلر که رکن اصلى جنگ بود خودکشى کرده بود؛ دو روز قبل از او هم موسولینى – رئیس جمهور ایتالیا – که او هم رکن دوّم جنگ بود دستگیر شده بود و جنگ عملاً خاتمه پیدا کرده بود؛ ژاپن هم که پاى سوّم جنگ بود، از دو ماه قبل اعلام کرده بود که آماده‌ى تسلیم است؛ جنگى وجود نداشت امّا این بمبها منفجر شد. چرا؟ چون این بمبها ساخته شده بود، باید یک جایى آزمایش میشد؛ سلاحى ساخته بودند، باید آن را آزمایش میکردند. کجا آزمایش کنند؟ بهترین فرصت، این بود که به بهانه‌ى جنگ این بمبها را ببرند روى سر مردم بى‌گناه هیروشیما و ناکازاکى بیندازند تا معلوم بشود که آیا درست عمل میکند یا نه! چهره‌ى فریبگرانه.
http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=24552

بازنشر از پروفایل +KHAMENEI.IRیکی از خصوصیات استکبار،فریبگری و رفتار منافقانه است

مطالب مرتبط :

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سه + = 11