مقاومت مردم را اینگونه میشکنند

مقاومت مردم را اینگونه میشکنند

مقاومت مردم را اینگونه میشکنند

مقاومت مردم را اینگونه میشکنند ..
 
یکی از روش های مرسوم سرویس های امنیتی نظیرCIA و MI6 برای وادار کردن سوژه های خود به تبعیت از دستورات و خواستشان ، رساندن سوژه های خود به نقطه تسلیم و یا شکست است .

نقطه تسلیم ، نقطه ای است که در آن فرد پس از تحمل فشارهای روحی و جسمی ، تسلیم  محض عاملان فشارها می شود و حاضر است بدون هیچ مقاومتی به هرخواسته آنها تن دهد .

حال یکی از روش های رساندن سوژه ها به نقطه تسلیم این است که در یک فرایند طراحی شده و منظم بعد از اعمال فشارهای روحی و جسمی به فرد مورد نظر ، وعده رهایی قریب الوقوع وی از فشارها را ارائه می کنند . و البته وعده ای که اساسا پوچ است و به بهانه های مختلف در روز موعودش لغو میشود و به تعویق می افتد  و با لغوش تمام آرزوها و امیدهای فرد تحت فشار را نقش بر آب میکند . این فرایند را تا جایی ادامه می دهند تا  مقاومت روحی فرد بشکند  وبه نقطه تسلیم برسد .

حالا اعضا جامعه ای را تصور کنید که بعد از تحمل  فشارهای ناشی از انواع تحریم ها وعملیات های روانی مرتبط با آن ، بصورت هدفمند و برنامه ریزی شده بعد از پیوند زده شدن مذاکرات و پرونده هسته ای با معیشتشان ، با وعده رفع تحریم ها و فشارها مواجه شوند و برایشان از شکسته شدن سازمان تحریم ها سخن بگویند

ولی آیا واقعا این وعده ، وعده ای معتبر و صادقانه است ؟
آیا واقعا قرار است کمتر از ۶ ماه دیگر تحریم ها مرتبط با زندگی روزمره مردم (تحریم های بانکی  و نفتی ) رفع  شود ؟
یا قرار است به بهانه های مختلف این وعده برای سالیان سال ( به نقل از جناب عراقچی بیش از ۱۰ سال ) *به تعویق بیفتد ؟
حال به نظرتان مردمی که واقعا به این وعده شیرین اما غیرواقعی دلخوش کرده اند ، بعد از مواجهه با لغو وعده به بهانه مثلا عدم همکاری نظام با خواست جامعه بین الملل ! ، چه واکنشی نشان می دهند؟ …

و این گونه مقاومت مردم را میشکنند

پینوشت :
تیتر روزنامه ها بصورت رندوم انتخاب شده و مشت نمومه خروار است .

#فریب_ژنو #توافقنامه_ژنو #توافقنامه_تسلیم  

بازنشر از پروفایل +بچه شیعهمقاومت مردم را اینگونه میشکنند

مطالب مرتبط :

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ دو = 3