قطره ای از فضائل مولا علی علیه السلام

قطره ای از فضائل مولا علی علیه السلام

قطره ای از فضائل مولا علی علیه السلام

بسم الله
#قطره_ای_از_فضائل_مولا (١)
……………………………………
- رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند: خداوند برای برادرم علی (ع) فضائل بیشماری قرار داده است، هر کس یکی از این فضایل را از روی اعتقاد بازگو کند، خداوند گناهان گذشته و حال او را بیامرزد و هر کس یکی از فضائل او را بنویسد و یا نشر دهد، تا زمانی که نقش از آن نوشته باقی است پیوسته فرشتگان برای او آمرزش می طلبند و هر کس یکی از فضائل علی (ع) را گوش دهد، خداوند گناهانی را که از راه گوش انجام داده ببخشد و هر کس نوشته ای از فضائل علی (ع) را بخواند، خداوند گناهانی را که از راه چشم انجام داده است ببخشد.
(ارشاد القلوب جلد ۲ صفحه ۲)

- قال جابر ، قال رسول الله صلی الله علیه وآله : من اراد ان ینظر الی اسرافیل فی هیبته و الی میکائیل فی رتبته و الی جبرائیل فی جلالته و الی آدم فی علمه و الی نوح فی خشیه و الی ابراهیم فی خلقه و الی یعقوب فی حزنه و الی یوسف فی جلالته و الی موسی فی مناجاته و الی ایوب فی صبره و الی یحیی فی زهده و الی عیسی فی عبادته و الی یونس فی ورعه والی محمد فی حسبه و خلقه. فلینظر الی علی علیه السلام فان فیه تسعین خصله من خصال الانبیاء جمعهاً الله فیه و لم یجمعها فی احد غیره.
رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند: هر کس اراده کند اسرافیل را در هیبتش و میکائیل را در رتبه اش و جبرئیل را در جلالتش و آدم را در علمش و نوح را در خشیتش و ابراهیم را در دوستیش و یعقوب را در حزنش و یوسف را در جمالش و موسی را در مناجاتش و ایوب را در صبرش و یحیی را در زهدش و عیسی را در عبادتش و یونس را در ورعش و محمد را در حسب و خلقش تماشا کند به علی بن ابیطالب ع نگاه کند ، براستی خداوند در او نود خصلت از صفات انبیاء را جمع کرده است که در غیر او جمع نفرموده است.
(ینابیع الموده جلد ۲ ، باب ۵۶)

- عبدالله بن مسعود میگوید از رسول خُــدا(ص) شنیدم که فرمودند: خـورشید دو چهـره دارد؛ یک روی آن بر اهل آسمان نور میدهد و روی دیگر آن برای اهل زمین نور افشانی میکند و بر هر روی آن نوشته ای است. سپس فرمود: آیــا میدانید آن نوشته ها چیست؟ مردم عرضه داشتند: خُــدا و رسولش داناتر هستند. در آن هنگام پیــامبر گرامی(ص) فرمودند: بر آن جهتی که به سوی اهل آسمان است نوشته شده اللهُ نورُ ألسَمَاواتِ وَ أَلأَرض یعنی خُــداوند نور آسمانها و زمین است، و بر آن جهت دیگر که اهل زمین آن را مُشاهده میکنند نوشته شده است علیًّ نورُ ألأَرَضین یعنی علی(ع) روشنائی زمین است.
(ارشاد ألقلوب : ج۲/ ص۱۳۸، بحـار ألأنوار: ج۲۷/ ص۹/ ح۲۱، ألقطرة: ج۱/ ص۲۴۳)


بازنشر از پروفایل +حبیب الله مهریقطره ای از فضائل مولا علی علیه السلام

مطالب مرتبط :

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


یک × 7 =