#فلسطین #غزه #پاره_تن #کلنا_فلسطین

#فلسطین #غزه #پاره تن #کلنا فلسطین

#فلسطین #غزه #پاره_تن #کلنا_فلسطین
ٌکشتار کودکان در قرآن…
قرآن در سه مورد سخن از کودک کشی کرده است که دو مورد آنرا به "آل فرعون" نسبت می دهد و یک مورد را به خود "فرعون" منسوب میکند.
علت نام بردن از "آل فرعون" در دو مورد اول به احتمال زیاد فرمانی بوده است که "فرعون" برای کشتن کودکان صادر کرده بوده و "آل فرعون" آنرا اجرا میکردند و یا اینکه "آل فرعون" به استناد روش شناخته شده "فرعون" ، خودشان این کار را انجام می دادند.

نکته دیگری که در این آیات دیده می شود، استفاده از فعل مضارع است که دلالت بر استمرار دارد و این مفهوم را منتقل می کند که کشتن کودکان کار همیشگی آنان بوده است.
قرآن همچنین تاکید می کند که این جنایت بلاء و امتحان بزرگ برای بنی اسرائیل بود.
به یکی از این آیات به عنوان نمونه توجه کنید:

سوره بقره/۴۹: «وَإِذْ نَجَّیْنَاکُم مِّنْ آلِ فِرْعَوْنَ یَسُومُونَکُمْ سُوَءَ الْعَذَابِ یُذَبِّحُونَ أَبْنَاءکُمْ وَیَسْتَحْیُونَ نِسَاءکُمْ وَفِی ذَلِکُم بَلاء مِّن رَّبِّکُمْ عَظِیم»
و [یاد کنید] وقتی را که شما را از فرعونیان نجات دادیم که آن عذاب سخت را بر شما تحمیل می کردند; پسرانتان را سر می بریدند و زنانتان را[برای کنیزی] زنده می گذاشتند و در این، امتحانی بزرگ بود از جانب پروردگارتان.

✔حال سؤال اینجاست:
عاقبت خود "فرعون" مشخص است اما "آل فرعون" کجا رفتند؟ و چه شدند؟ آنها که روزگاری اینگونه در زمین خونریزی میکردند، آیا مانند حیوانات ماقبل تاریخ منقرض شدند؟ یا اینکه آنها هم مثل سایر انسانها تولید نسل داشتند و طایفه خود را و بهتر بگویم "ژِن" خود را به نسل بعدی و آنها هم باز به نسل بعد از خود منتقل کردند؟!

اگر احتمال دوم درست است، "آل فرعون" اکنون کجا هستند؟ در کدام کشورند؟ نامشان چیست؟! و…
اینها سوالات مبهم تاریخ است و نمی توان براحتی پاسخ را پیدا کرد، اما یک راه برای یافتن آنها وجود دارد، راهی که به احتمال زیاد درست است(البته احتمالا)، و آن پیگیری همان "ژن" است، "ژن کودک کشی"
چه داعش که دختربچه ها را در جشن تولد به رگبار می بندد و چه آن سگ هاری که در غزه و شجاعیه پیکر بی جان و غرق خون کودکان را روی دست پدران می نشاند، فرقی ندارد….شما دنبال آن "ژن" باشید…

#فلسطین #غزه #پاره_تن #کلنا_فلسطین
ٌبازنشر از پروفایل +محسن لاهوتیان#فلسطین #غزه #پاره تن #کلنا فلسطین

مطالب مرتبط :

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 × = پنجاه چهار