سیاه بازی شیطان بزرگ! سخنان نتانیاهو نخست وزیر…

سیاه بازی شیطان بزرگ! سخنان نتانیاهو نخست وزیر...

سیاه بازی شیطان بزرگ! سخنان نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی

سیاه بازی شیطان بزرگ!
دیروز نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به دعوت سناتورهای جمهوری خواه امریکا سفر کرد تا در کنگره سخنرانی کند.ظاهر امر این است که این سفر با مخالفت های زیادی هم در داخل امریکا و هم در داخل رژیم صهیونیستی مواجه بوده است.نتانیاهو اما گفته است که او به عنوان نخست وزیر اسرائیل وظیفه دارد جلوی توافق بدی که در حال شکل گیری است را بگیرد.
اما مطمئنا همه اینها نمایشی بیش نیست و سفر نتانیاهو طبق برنامه و در راستای وظایف تعریف شده ای است که قرار است هر کدام از محورهای غربی،عربی،عبری برای فشار بر ایران جهت گرفتن امتیازات بیشتر انجام دهند!!
بخشی از اهداف سفر نتانیاهو میتواند به این شرح باشد:
۱)زیر فشار گذاشتن تیم مذاکره کننده ایرانی
غرب با اجرای این نمایش میخواهد بگوید که پیشنهاد امریکا آنقدر خوب بوده است که حتی صدای اسرائیل متحد اصلی امریکا را درآورده است و نتانیاهو برای جلوگیری از چنین توافقی دست به عملیات انتحاری زده است که میتواند روابط استراتژیک امریکا،اسرائیل را دچار بحران کند.بدیهی که تیم مذاکره در این شرایط بشدت تحت فشار قرار میگیرد و یا باید تن به توافق بد بدهد یا مسئول شکست مذاکرات معرفی شود.
۲)قابل دفاع کردن توافق بد در داخل!
هنوز یادمان نرفته است که بعد از توافق ژنو نتانیاهو آن را توافق قرن برای ایران نامید و گفت ایران در این توافق همه چیز گرفته و هیچ نداده است.دولت و تیم مذاکره کننده هم با استناد به این حرف ها منتقدان توافق ژنو را با نتانیاهو مقایسه کرد و باقی ماجرا!
اما گذشت زمان باعث شد که خیلی از ذوق زدگی ها و خوشبینی های کودکانه بعد از توافق ژنو فرو کش کند و کم کم معلوم شد که خیلی از انتقادات درست بوده است و اتفاقا بر عکس ایران در توافق ژنو همه چیز داده است و هیچ چیز قابل اعتنایی دریافت نکرده است و اتفاق ژنو چیزی نبوده است که اسرائیل از آن ناراحت باشد!
تیم مذاکره به جای به رسمیت شناختن اختلافات داخلی امریکا و متحدان آن باید نسبت به اهداف آن افشاگری کند.حتی اگر همه این اختلافات واقعی هم باشد مشکل آنهاست و ربطی به ایران و تیم مذاکره کننده ندارد.
توافق خوب برای ایران توافقی است که همه تحریم ها یکجا برداشته شود و ایران از همه حقوق خود در ان پی تی حداکثر در بازه چند ساله برخودار شود و با ایران به عنوان یک عضو عادی برخورد شود نه یک عضو استثنا!
بدیهی است هر توافقی غیر از این باشد برای ملت ایران توافق بد خواهد بود هر چند نتانیاهو در مخالفت با آن جیغ بنفش بکشد.

#مذاکرات_هسته_ای
#توافق_ژنو
#ایران،#امریکا،#اسرائیل
#ظریف،#کری،#نتانیاهو
#پلیس_خوب،#پلیس_بد

بازنشر از پروفایل +جواد جاویدسیاه بازی شیطان بزرگ! سخنان نتانیاهو نخست وزیر...

مطالب مرتبط :

یک دیدگاه

  • اسفند ۱۸, ۱۳۹۳ - ۲:۱۴ ب.ظ | لینک مستقیم

    رهبری تیم مذاکره کننده رو تایید کردند.ایشون حرف اخر رو میزنند پس کاره تیم درست پیش میره.دوما شما که توهم توطئه داری مامذاکره نکنیم چی کنیم؟

  • ارسال پاسخ

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


    − یک = 3