سرخ پوست ها و حضرت علی علیه السلام

سرخ پوست ها و حضرت علی علیه السلام

سرخ پوست ها و حضرت علی علیه السلام

سرخ پوست ها و حضرت علی علیه السلام
حدود یک سال در میان سرخ پوست های آمریکای لاتین زندگی کردن تجربه خاص و ویژه ای بود. آداب و رسوم، تغذیه، بهداشت و حتی زنده به گور کردن اشخاص…
بالاخره با خانومم تصمیم گرفتیم برای سرخ پوست های مسلمان وغیر مسلمان برای اولین بار جشن میلاد امام علی علیه السلام برگزار کنیم. حدود شصت نفری میهمان آمد. اما چه باید می کردیم? چه برنامه ای باید برایشان تدارک می دیدیم? چه پذیرایی ای?
رفتم سراغ یکی از اساتید دانشگاه که خودش هم یک سرخ پوست بود. گفتم شما سخنران این مراسم هستید. گفت من که چیزی بلد نیستم اصلا امام علی شما را نمی شناسم. نامه حضرت به مالک اشتر را بهش دادم گفتم این را بخون و بیا صحبت کن.
روز مراسم شد. اون استاد دانشگاه سرخ پوست اومد و یک و نیم ساعت با صدای بلند درباره نامه حرف زد. می گفت نجات ما عمل به این نامه است، حقوق بشر در این نامه است، و دعوت کرد از مسوولان کشورهای جهان که این نامه را بخوانند و عمل کنند. یک استاد دانشگاه سرخ پوست که خودش را هم تابع دینی نمی دانست.
چند وقت گذشت … آن استاد سرخ پوست میهمان ویژه کنفرانس بیداری اسلامی در محضر حضرت آیت الله خامنه ای بود. و چند وقت بعد کتابش منتشر شد: به خاطر خونهای مظلومان فلسطین.
الان نامه حضرت علی علیه السلام در دانشگاه کشور بولیوی تدریس می شود.
چه می کند نامه حضرت علی علیه السلام به مالک اشتر
و چند ماه قبل دوباره اعجاز نامه حضرت را بر روی یک رییس جمهور لاییک دیدم
شاید فرصتی شود تا بتوانم آنچه اتفاق افتاد را بگویم….

بازنشر از پروفایل +ismaeil aminسرخ پوست ها و حضرت علی علیه السلام

مطالب مرتبط :

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت − 6 =