رسیدگی جدی به گزینش اساتید و دانشجویان دانشگاهها

رسیدگی جدی به گزینش اساتید و دانشجویان دانشگاهها

رسیدگی جدی به گزینش اساتید و دانشجویان دانشگاهها

زمان: ۲۶ اسفند ۱۳۶۳ / ۲۴ جمادی الثانی ۱۴۰۵
مکان: تهران، جماران
موضوع: رسیدگی جدی به گزینش اساتید و دانشجویان دانشگاهها
مخاطب: شورایعالی انقلاب فرهنگی

بسمه تعالی
شورایعالی انقلاب فرهنگی
آنچه در این گزارش مذکور است موجب کمال نگرانی است. ما نباید امور دانشگاهها را یک مطلب عادی فرض کنیم، که دانشگاهها ممکن است همه چیز انقلاب را به هم بزنند. لذا لازم است در این مسائل رسیدگی جدی شود. خصوصاً راجع به گزینش اساتید و دانشجویان، مقرر دارید مسائل را با کمال دقت پیگیری نمایند که مبادا خدای نخواسته دانشگاه مرکز تاخت و تاز مخالفین نظام جمهوری اسلامی‌شود. (۱)
                                            ۲۶ اسفند ۶۳
                                             روح الله الموسوی الخمینی‌

(۱)- اعضای هیأت مرکزی گزینش وزارت فرهنگ و آموزش عالی و هیأت مرکزی گزینش ستاد و شورای مرکزی پذیرش دانشگاهها (آقایان: محفوظی، فرهادی، ادریسیان، رهبر، مظفری، زاهدی، موسوی نژاد) طی نامه‌ای در مورخ ۱۶ / ۱۲ / ۶۳ به محضر امام خمینی اظهار داشتند:

 «… حضرتعالی در پیام حیاتبخش ۲۲ بهمن بعد از مسئله جنگ تحمیلی اهمیت دانشگاهها را ابلاغ فرمودید. ولی با کمال تأسف مشاهده می‌گردد که روند کنونی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی به گونه‌ای است که ما را هرچه بیشتر به افکار غربزدگان و شرقزدگان و بازماندگان فرهنگ طاغوت وابسته‌تر می‌سازد …»

در پایان این نامه آمده است: «… مسائلی همچون حذف نیروهای متعهد و مسلمان دانشگاهی در همه سطوح از صحنه فعالیتهای آموزشی – فرهنگی نیز آشکارا تحقق پذیرفته و در نتیجه این حذف، فساد و فحشا و غربزدگی به‌طور واضح روزبه روز اوج می‌گیرد. همان‌طور که در ابتدای مطالب عرض شد اینجانبان آینده امور فرهنگی و دانشگاهی کشور را در خطر جدی دانسته و این امر را ناشی از ضعف و عدم توجه مسئولین وزارت مربوطه و دست اندرکاران امور دانشگاهی می‌داند و لذا بر حسب وظیفه شرعی مصدع اوقات شریف جنابعالی گردیدیم. امید است که امام بزرگوارمان مطالب معروضه را از جایگاه صداقت و خلوص فرزندان خود پذیرفته و همچون گذشته ما را ارشاد فرمایند».

بازنشر از پروفایل +امروز در صحیفهرسیدگی جدی به گزینش اساتید و دانشجویان دانشگاهها

مطالب مرتبط :

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ نُه = 16