خدا آمرزنده و مهربان است

خدا آمرزنده و مهربان است

خدا آمرزنده و مهربان است

سهم شما؛ *فقط ترک یک گناه
#عاشورا   #اربعین   #محرم   #ترک_گناه   #امربه_معروف   #نهی_ازمنکر   #اطلاع_رسانی  
سوره نساء آیه ۱۱۰: هر کس بدی کند یا ظلم کند به نفس خود با ارتکاب گناهان و سپس آمرزش بخواهد از خدا و توبه نماید خدا را آمرزنده مهربان می یابد.
سلام. داریم به محرم نزدیک میشم و چند روز دیگه بیشتر نمونده. همه بر این نکته رو میدونیم که محرم فقط عزاداری رفتن نیست. نظر حقیر اینه که اگر به دلایل قیام امام حسین فکر کنیم به مراتب ارزشمند تر از این هست که صرفا به عزداری در هیات ها بپردازیم.  همه میدونیم که از مهمترین دلایل قیام امام حسین(ع) احیای دین و فریضه امر به معروف و نهی از منکر بود. لازمه ین که امر به معروف عملی بشه این هست که اول یه نگاهی به خودمون بندازیم و از خودمون شروع کنیم : "اللهم عرفنی نفسک… " 
همونطور که آیت الله بهجت فرمودند: "ترک معصیت، حاصل نمی شود به طوری که ملکه شخص بشود، مگر با دوام مراقبه و یاد خدا در هر حال و زمان و مکان و در میان مردم و در خلوت " و لا أقول سبحان الله و الحمد لله، لکنه ذکر الله عند حلاله و حرامه…"
حالا بیاین هر کس با خودش قرار بذاره یک گناه رو ترک کنه (هر چند کوچک یا بزرگ: دروغ ، غیبت ، دوری از نگاه به نامحرم…) و در کنار اون یک معروف رو انجام بده ( صدقه ، کمک به همنوع…) به این صورت که از روز عاشورا شروع بشه و تا روز اربعین ادامه پیدا کنه. 
در جای دیگه ای آیت الله بهجت فرمودند: فکر نکن ترک گناه چیز ساده‌ای است؛ گاهی خیلی مشکل است و تمام دستورات بعداً خودشان می‌آیند. شما گناه را ترک کنید دستورات بعدی و عبادات دیگر خود به خود به سمت شما می‌آید.
ما یک قدم به سوی خدا بر داریم؛ خدا صد قدم به سمت ما میاد.
حالا میشه فقط عزاداری کرد و میشه….

پ.ن: عذرخواهی بابت دایرکت شیر (این اولین باره خدا آمرزنده و مهربان است  )
پ.ن۲: بلاشک اولین مخاطب این پست خود ِ بنده هستم.

التماس دعا
یاعلی 

بازنشر از پروفایل +ار غوانخدا آمرزنده و مهربان است

مطالب مرتبط :

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


4 − یک =