حلم و بردباری را از رسول اکرم بیاموزیم

حلم و بردباری را از رسول اکرم بیاموزیم

حلم و بردباری را از رسول اکرم بیاموزیم

حلم و بردباری را از رسول اکرم بیاموزیم
رسول خدا صلی الله علیه و آله چند دینار به مردی یهودی بدهکار بود. مرد یهودی نزد پیامبر  صلی الله علیه و آله آمد و گفت: طلب مرا بده. پیامبر  صلی الله علیه و آله فرمود: «در حال حاضر چیزی ندارم که پرداخت کنم.»
یهودی گفت: من تو را رها نمی کنم و از تو جدا نمی شوم تا طلبم را بگیرم!
پیامبر  صلی الله علیه و آله فرمود: «در این صورت من هم با تو می نشینم.» رسول خدا  صلی الله علیه و آله با او نشست تا در همان مکان نماز ظهر و عصر، مغرب و عشا و نماز صبح روز بعد را اقامه نمود. در این میان اصحاب آن مرد را تهدید می کردند و وعده و وعید می دادند.
پیامبر مهر  صلی الله علیه و آله به اصحاب خود نگاه کرد و فرمود: «با او چه می کنید؟ !» گفتند: ای رسول خدا، یهودی شما را زندان کند؟ ! فرمود: «خداوند مرا مبعوث نکرده تا به هم پیمان و دیگران ظلم روا دارم » . زمان هم چنان می گذشت و کانون حلم و بردباری هرگز عصبانی نمی شد تا خورشید تابیدن گرفت و روز آشکار شد. ناگهان مرد یهودی گفت: اشهد ان لااله الاالله و اشهد ان محمدا عبده و رسوله!!
مرد یهودی مال خود را در راه خدا تقسیم کرد و گفت: رفتار من با تو برای آن بود که ببینم صفاتی که در تورات برایت آمده در وجود تو متبلور هست یا خیر; زیرا در تورات خوانده بودم: محمد بن عبدالله، در مکه متولد می شود و به مدینه هجرت می کند و او تندخو و خشن و اهل داد و فریاد، فحاشی و بددهانی نیست.» 
(الامالی، صدوق، ص ۵۵۱-۵۵۲، ح ۷۳۷)

تصویرسازی: میلاد پسندیده
http://negarkhaneh.ir/~miladps3/PicDetail-159012

بازنشر از پروفایل +عباس ذوالقدریحلم و بردباری را از رسول اکرم بیاموزیم

مطالب مرتبط :

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× نُه = 36