حجربن عدی

حجربن عدی

حجربن عدی

حجربن عدی

روی مقبره حجر بن عدی در دمشق نوشته بودند: هذا قبر «سیدنا» حجربن عدی قتله «سیدنا» معاویه بن ابی سفیان!!!
امان از جهل این جماعت خر مقدس! هم قاتل و هم مقتول را «سیدنا» می خوانند!
حدود ۱۱ سال پیش با سه طلبه ی وهابی دانشگاه ام القرای مدینه برسر اختلاف شیعه وو سنی بحث می کردم. نقطه ی طلایی بحث اینجا بود که شما چطور دو طرف جنگ صفین و دو طرف جنگ جمل را حق می دانید؟ آنها پاسخ جالبی داشتند. می گفتند اینها از مقولات پیچیده ایست که خود صحابی می دانند. ما فقط میدانیم همه ی آنها اهل بهشت اند؛ هم معاویه رضی الله عنه! و هم علی کرّم الله وجهه!
معلوم است که جهل و تناقض روزی میوه ی خبیث خود را متولد می کند. امروز همان روز است.
پ ن: حجر بن عدی از صحابی گرانقدر امیرالمومنین علی علیه السلام و از فرماندهان لشکر آن حضرت در جنگهای صفین و نهروان بودند که بدست عمّال معاویه در دمشق به شهادت رسیدند.  عناصر وهابی گروهک تروریستی موسوم به "ارتش آزاد سوریه" با حمله به مرقد مطهر "حُجر بن عدی" (رحمة الله علیه) و تخریب ضریح و نبش قبر آن صحابی جلیل القدر، باقیمانده ی پیکر او را بیرون کشیده و با خود به سرقت بردند تا دیگر این مکان، مرکزی برای شرک ورزیدن به خدا نباشد!
شهید آوینی: «جاهلیت بلد میتی است که درخاک آن جز شجره زقوم ریشه نمی گیرد . اگرنبود کویر مرده دلهای جاهلی ، شجره خبیثه امویان کجا می توانست سایه جهنمی حاکمیت خویش را بر جامعه اسلام بگستراند ؟ جاهلیت ریشه در درون دارد واگر آن مشرک بت پرست که در درون آدمی است ایمان نیاورد ،‌ چه سود که بر زبان لا اله الاالله براند ؟ »

بازنشر پست از پروفایل +وحید یامین پورحجربن عدی

Google+: نمایش پست در پلاس

مطالب مرتبط :

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پنج × 7 =