ترسوها هم حق وراجی کردن دارند

ترسوها هم حق وراجی کردن دارند

ترسوها هم حق وراجی کردن دارند

ترسوها هم حق وراجی کردن دارند به شرط آنکه نخواهند سر تاریخ و سرزمین شان شیره بمالند…
عصری رسید که اسلحه به دست شهیدان چسبید؛ عصری که اسلحه جزو تن شد و یکی از اعضای اصلی بدن شد؛ عصری که تحمیل چیزی – هرقدر هم ناچیز – دیگر به هیچ قیمت به اسلحه داران ممکن نبود. من و تو در آن عصر غریب کجا بودیم برادر؟ کجا بودیم؟
…عصری که شیردلان ماندند و بزدلان گریختن و شیردلان دیگر آنقدر گرسنه نبودند که سر در پی بزهای بیمار بگذارند…
…اما راستش گاهی فکر می کنم که ما هم نباید خیلی خجل باشیم. آخر ترسوها هم حقّ حیات دارند؛ حق نفس کشیدن و ورّاجی کردن و خوردن و خوابیدن – فقط به شرط آنکه شهامت آنرا داشته باشند که به ترس بی حصر خویش زیرلب اقرار کنند و به شرط آنکه نخواهند که سرخودشان ، خویشانشان ، پدران و مادران راحت طلب ثروت اندوخته شان، تاریخ و سرزمین شان شیره بمالند و بگویند: ما فقط به این دلیل اسلحه برنمی داریم و دلاورانه به میدان نمی رویم که این جنگ ، جنگ ما نیست و این وطن، وطن ما نیست و این حکومت ما نیست، آرمان ما نیست، فرهنگ ما نیست، تاریخ ما نیست، انقلاب ما نیست، و اینها که می جنگند خیل خیل خوبترین برادران ما نیستند…
ترسوها خیلی راحت و با سربلندی باید بگویند کسی که جرأت دفاع کردن ندارد، در هیچ شرایطی از هیچ چیز دفاع نمی کند – حتی وطن! و کسی که جرأت جنگیدن ندارد ، در هیچ شرایطی به خاطر هیچ چیز نمی جنگند – حتی به خاطر ناموس و آرمان و اندیشه و انقلاب. تمام.
 از مرحوم نادر ابراهیمی
پ ن: این متن ربطی به سیاست خارجی دولت یازدهم ندارد.

بازنشر از پروفایل +وحید یامین پورترسوها هم حق وراجی کردن دارند

مطالب مرتبط :

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× نُه = 18