امام خمینی: یک قدری راجع به مراسم عید کوتاه بیایید

امام خمینی: یک قدری راجع به مراسم عید کوتاه بیایید

امام خمینی: یک قدری راجع به مراسم عید کوتاه بیایید

 ۲۴ اسفند ۱۳۶۰

 یکی از نصیحتهایی که چون نزدیک سال نو است می‌خواهم به همه ملت این‌ نصیحت را بکنم این است که باید یک قدری راجع به مراسم عید کوتاه بیایید.
شما همه این قشرهایی که برای اسلام الآن دارند زحمت می‌کشند و شهید دادند و بازماندگان شهید هستند یا در بیمارستان هستند، اینها را عائله خودتان حساب کنید.
مقداری که می‌خواهید تشریفات زاید را عمل بکنید، نکنید و بروید از اینها دلجویی کنید.

ایام نوروز، ایام عید نوروز بروید  احوال اینهایی که در جنگ آواره شدند و گرفتار هستند، به اینها سرکشی کنید و آن تشریفات زمان سابق را تخفیف بدهید.

یک قدری از خودتان بکاهید و بیفزایید بر اینکه به آنها سرکشی کنید و آنها را احترام کنید. اینها بزرگند، اینها عالیرتبه‌اند، اینها شهید داده‌اند، اینها معلول داده‌اند، معلول هستند و اینها امتحان داده‌اند و مادرهای اینها امتحان داده‌اند که شهید می‌دهد و افتخار می‌کند و می‌گوید باز هم دارم، بیایید ببرید.

ما در مقابل اینها سرافکنده هستیم، ما در مقابل اینها شرمسار هستیم و ما باید با اینها یک جوری رفتار کنیم که عید برای آنها هم باشد.
و شما وقتی عید دارید که اخلاق عیدی داشته باشید، اخلاق تازه. و من امیدوارم که به این امر ملت ما سرتاسر همه جا عمل کنند و رضای خدای تبارک و تعالی را در این امر به دست بیاورند.

جلد ۱۶ – صفحه ۱۱۲
http://farsi.rouhollah.ir/library/sahifeh?volume=16&tid=48

بازنشر از پروفایل +امروز در صحیفهامام خمینی: یک قدری راجع به مراسم عید کوتاه بیایید

مطالب مرتبط :

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 × = دوازده