آقای مطهری چرا هنوز از حرفهایتان درباره حصر سران فتنه کوتاه نیامدید؟

آقای مطهری چرا هنوز از حرفهایتان درباره حصر سران فتنه کوتاه نیامدید؟

آقای مطهری به بیانات رهبر انقلاب استناد کرده اید. مگر حرف ایشان برای شما ملاک است؟ اگر معیار حرف ایشان است چرا بعد از جلسه ای که اخیرا با ایشان داشته اید و ذکرش را در مصاحبه هایتان کرده اید از حرفهای تان درباره حصر سران فتنه کوتاه نیامدید؟
—————————–
آقای علی مطهری سلام علیکم
جسارتا مطالبی در پاسخ سرمقاله روزنامه رسالت بیان فرموده اید که مایلم قدری درباره آن سخن بگویم. هرچند امید زیادی ندارم در نظرات شما تغییری بوجود بیایید که سابقه شما چنین نشان میدهد.

۱٫ در مطلبتان فرموده اید که: فقط گروههایی ریزش انقلاب محسوب میشوند که قیام مسلحانه کرده باشند.
در مورد این مطلبتان باید سوالی مطرح کنم. فرض بفرمایید گروهی برای مقابله با نظام به جای قیام مسلحانه اعمال مندرج در ماده ۶۸۷ قانون مجازات را انجام داده و مثلا یک کامیون مواد سمی را وارد سد لتیان یا سد کرج کرده و امنیت میلیونها تهرانی را به خطر انداخته اند. و یا برق بیمارستان ها را قطع کرده و جان هزار بیمار را به خطر انداخته باشند و یا مطابق قانون اخلال در نظام اقتصادی اسکناس جعلی وارد کشور کرده اند تا نظام اقتصادی را متزلزل کنند.قانونا این افراد مجازات اعدام در انتظارشان است. به نظر شما اینها که از سلاح استفاده نکرده اند ریزش از نظام محسوب نمیشوند؟
چطور است که شما ماده ۲۸۶ قانون مجازات اسلامی در اعدام سران فتنه را برنمیتابید؟ مگر میشود مدعی قانون گرایی بود و از اجرای قانون سرباز زد؟

۲٫ در جای دیگری فرموده اید: گروه هایی مانند سید مهدی هاشمی از ابتدا از انقلاب نبودند که بعدا بخواهند ریزش کنند و در جای دیگر به حمایت از آیت لله منتظری پرداخته اید. به نظر شما این تناقض نیست که مهدی هاشمی را از ابتدا انقلابی ندانید و بیانات آیت لله منتظری در دفاع از او فراموش کنید؟

۳٫ فرموده اید که مشکل نویسنده مقاله آن است که فکر میکند هرکس به نظام انتقاد داشته باشد باید حذف شود و در حصر دچار مرگ زود رس شود.
آقای مطهری تاکنون اندیشیده اید کسی که الان درحصر است به جای راه قانون تهران را هشت ماه به آشوب کشید. فکر کرده اید انتقاد چه معنایی دارد؟ آیا انتقاد عبارت است از اصدار بیانیه و دعوت به نافرمانی مدنی در حالی که میدانی بعد از تجمعی که دعوت کرده ای حامیانت بانکها را به آتش میزنند و امنیت شهر را به مخاطره می اندازند؟

۴٫ آقای مطهری به بیانات رهبر انقلاب استناد کرده اید. مگر حرف ایشان برای شما ملاک است؟ اگر معیار حرف ایشان است چرا بعد از جلسه ای که اخیرا با ایشان داشته اید و ذکرش را در مصاحبه هایتان کرده اید از حرفهای تان درباره حصر سران فتنه کوتاه نیامدید؟

۵٫ جایی بدون استدلال از بغض و کینه نویسنده مقاله از سران فتنه سخن گفته اید. لابد منظورتان آن است که بغض و کینه مانع از دیدن حق میشود. آقای مطهری من هم درباره کینه شما درباره رییس جمهور سابق چنین نظری دارم و همچنین معتقدم حب بی جانیز مانع از دیدن حقیقت میشود…

۶٫ آقای مطهری شما از ریشه های حوادث ۸۸ سخن گفته اید. میتوانید ریشه های حوادث ۸۸ را در مصاحبه اخیر آقای نوبخت بیابید که فرمودند: ما با منتخب سال ۸۴ هرگز دلمان صاف نشد…

آقای مطهری ای کاش علاوه بر آزادگی پدر، انصاف او را هم به میراث برده بودید تا آزادگی تان به اسارت و تصلب در نظرات تبدیل نشود…

بازنشر از پروفایل +صعید محبِّیآقای مطهری چرا هنوز از حرفهایتان درباره حصر سران فتنه کوتاه نیامدید؟

مطالب مرتبط :

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


2 + = هشت